center

Euromedica

euromedica ygeia

Ήττα για τον Πυρσό στο πρώτο παιχνίδι

Με 2 – 0 ηττήθηκε ο Πυρσός Γρεβενών στο πρώτο παιχνίδι της σαιζόν στον εκτός έδρας αγώνα με τον Οπούντιο Μαρτίνου, Μετά από εξαιρετική εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο και 3 χαμένες ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ καθώς και την αναγκαστική αλλαγή του Τραυλού στο 40′ η ομάδα των πρασίνων παρουσίασε  κακό πρόσωπο στο δεύτερο ημίχρονο.

Το σκορ άνοιξε στο 59’ ο Καντού με απευθείας εκτέλεση φάουλ, ενώ στο 73’ ο Καπός…

με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Επίσης, αμφότερες οι ομάδες τελείωσαν το ματς με 10 παίκτες καθώς στο 50’ αποβλήθηκε με 2η κίτρινη ο Βέλλιος, ενώ 5 λεπτά αργότερα ο Ιγκλέσιας των φιλοξενούμενων πήρε την άγουσα για τα αποδυτήρια με απευθείας κόκκινη.

Το σωματείο Φ.Α.Σ ΠΥΡΣΟΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ ευχαριστεί δημόσια το σωματείο Α.Σ.Ο ΜΑΡΤΙΝΟΥ για την άψογη φιλοξενία του και του υπόσχεται ανάλογη φιλοξενία στον αγώνα του δευτέρου γύρου.

ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ ΜΑΡΤΙΝΟΥ (Μάκης Ζαχαρόπουλος): Τσίμας, Κουτσούμπας, Μπαρκόσης, Σπυριδάκης, Τσέλλος, Βέλλιος, Νικολόπουλος (83’ Γκριτζάπης), Βλάχος, Καπός, Καντού (85’ Πέππας), Στυλιανός (72’ Μιμηγιάννης)

ΠΥΡΣΟΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ (Σάββας Γεωργιάδης): Κοσμίδης, Μπόζιαρης, Τραυλός (37’ Παπακώστας), Κυριακίδης, Δημητριάδης, Τσιάτσιος, Τζερεμές, Χαραλαμπίδης (81’ Σπηλιώτης), Καρράς (68’ Στεργιανός), Κιοσέογλου, Ιγκλέσιας

Δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα και τη βαθμολογία του 2ου ομίλου..