Ορθοδοντικός Δώρα Μπαρτζιώκα

Euromedica

euromedica ygeia

” ΑΠΑΙΧΤΗ” η ΣΕΙΡΗΝΑ – φωτορεπορτάζ

Αυτό ήταν ματς!!!! Καταιγιστική η Σειρήνα και πάλι πεντάρα μετά από εξαιρετική εμφάνιση ειδικά στο α΄ημίχρονο. Μόλις μετά από 16 λεπτά αγώνα το σκορ ήταν ήδη 4-0 μ’ έναν Κτηνοτροφικό που παρέπαιε και δεν μπορούσε να παρακολουθήσει το ρυθμό που επέβαλαν οι γηπεδούχοι. Στη συνέχεια η Σειρήνα κατέβασε ταχύτητα και θα μπορούσε …

να διευρύνει κι άλλο το σκορ χάνοντας τεράστιες ευκαιρίες ενώ οι φιλοξενούμενοι μείωσαν το σκορ στο 43΄στη δεύτερη μόνο επίσκεψη στα καρέ τουΣιούμπουρα.

Στο β΄μέρος όπως ήταν φυσιολογικό οΚτηνοτροφικός πίεσε, χωρίς ωστόσο να μπορέσει να δημιουργήσει κάποια αξιόλογη φάση. Η Σειρήνα δημιουργούσε προβλήματα με ταχύτατες αντεπιθέσεις και στο 70΄ο εκπληκτικός Νικολαϊδης σημείωσε με χατ-τρικ το 5ο γκολ και ουσιαστικά τελείωσε τον αγώνα. Ο Γιώργος Κούσκορας έκανε τις αλλαγές για να ξεκουράσει παίχτες και το μόνο που κατάφερε οΚτηνοτροφικός στα πέντε τελευταία λεπτά ήταν να πετύχει 3 τέρματα γλιτώνοντας το διασυρμό.

Το φιλμ του αγώνα

Α΄ημίχρονο

1ο λεπτό- Με το καλημέρα 1-0 με απευθείας εκτέλεση φάουλ του σπεσιαλίστα Γιώργου Τσιάτσιου.

2ο λεπτό-  Σέντρα του Φούντογλου από δεξιά, κεφαλιά του Νικολαϊδη από πλεονεκτική θέση, μόλις άουτ.

6ο λεπτό-  Ασίστ του Αντωνιάδη στοΝικολαϊδη που με ιδανικό πλασέ σημείωσε το 2-0.

11ο λεπτό- Εξαιρετική πάσα του Φαρμάκη στην πλάτη της άμυνας, μόνος ο Νικολαϊδης μπήκε στην περιοχή και δεν δυσκολεύτηκε με πλασέ να πετύχει το 3-0.

14ο λεπτό- Τετ-α-τετ Γιώργος Τσιάτσιος καιΝικολαϊδης τελικά ο δεύτερος κατάφερε να αστοχήσει από τα 4 μ.

16ο λεπτό- Οι κορυφαίοι του αγώνα χτύπησαν και πάλι. Ο Νικολαϊδης σέρβιρε και ο Γιώργος Τσιάτσιος εκτέλεσε πετυχαίνοντας το 4-0.

24ο λεπτό- Εξαιρετική ατομική προσπάθεια τουΝικολαϊδη από αριστερά, «πάρε βάλε» στονΑντωνιάδη που αστόχησε από τα 3 μ.

31ο λεπτό- Σουτ του Βλάχου, με 2ηπροσπάθεια μπλόκαρε ο Σιούμπουρας.

42ο λεπτό- Φάουλ του Γιώργου Τσιάτσιου, ασθενής απόκρουση του Γούναρη, μόνος οΝικολαϊδης  πλάσαρε άουτ.

43ο λεπτό- Ο Μήττας με πλασέ μείωσε σε 4-1.

Β΄ημίχρονο

65ο λεπτό- Ατομική προσπάθεια του Νικολαϊδηαπό αριστερά, παράλληλη προς τον επερχόμενοΦαρμάκη, μπλόκαρε σωτήρια ο Γούναρης.

70ο λεπτό- Χατ-τρικ του Νικολαϊδη, πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του σημειώνοντας το 5-1.

82ο λεπτό- Σουτ του Χαντάβα πέρασε σύρριζα από το οριζόντιο δοκάρι.

85ο λεπτό- Με συρτό σουτ ο Παπαϊωάννουμείωσε σε 5-2.

89ο λεπτό- Βολίδα του Πολύζου από τα 25 μ., άφησε άναυδο το Σιούμπουρα και 5-3.

90+4ο λεπτό- Ο Μήττας με κεφαλιά πέτυχε το τελικό 5-4.

΄Αριστη η διαιτησία του κ. Πάνου (Ε.Π.Σ. Γρεβενών).

Α.Ο.ΣΕΙΡΗΝΑ (Γιώργος Κούσκορας): Ευθ. Σιούμπουρας,  Ντ. Κόνι, Γιώργος Τσιάτσιος, Ν. Μπαλντούμης, Γ. Φούντογλου, Κλ. Κουκουτσέλας, Ν. Τσαγιαννίδης, Χ. Φαρμάκης (83΄Γιάννης Τσιάτσιος), Σ. Γρίδας (58΄Δ. Γιώτας), Ηρ. Νικολαϊδης, Γ. Αντωνιάδης (89΄ Χ. Μπαζάκας)

ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΛΗΡΑΧΗΣ(Νίκος Τόλης):  Γούναρης, Παπαστεργίου, Αμπατζιάδης, Πουρνάρας, Τερζής, Πολύζος, Καραγιάννης (50΄Παπαϊωάννου), Τζάγκας (80΄Πιπέργιας), Βλάχος (62΄Πολυμενίδης), Μήττας, Χαντάβας,