pan fr2019ban785 125
aggelies banner
euromedica 15
jumbo
Πέμπτη, 22 Μάιος 2014 15:46

Ποιοί εκλέγονται στην Περιφέρεια; – Όλα τα σενάρια

- Πόσους και ποιους περιφερειακούς συμβούλους θα εκλέξουν οι συνδυασμοί του Γιώργου Δακή και του Θοδωρή Καρυπίδη ανά Περιφερειακή Ενότητα

- Όλα τα σενάρια με βάση το εκλογικό μέτρο.

 

Δείτε  την αναλυτική κατανομή του αριθμού των περιφερειακών συμβούλων ανά Περιφερειακή Ενότητα, λαμβάνοντας υπόψιν όλα τα πιθανά σενάρια:

 

 

Αν ο Δακής είναι πρώτος και ο Θοδωρής Καρυπίδης δεύτερος θα εκλεγούν:

Από το συνδυασμό του Γιώργου Δακή: 3 στα Γρεβενά, 5 στην Καστοριά, 13 στην Κοζάνη και 4 στη Φλώρινα Σύνολο: 25

Aπό το συνδυασμό του Θοδωρή Καρυπίδη: 1 στα Γρεβενά, 1 στην Καστοριά, 5 στην Κοζάνη και 2 στη Φλώρινα Σύνολο: 9

Από το συνδυασμό του Θέμη Μουμουλίδη: 1 Kοζάνη και 1 Φλώρινα Σύνολο: 2

Από το συνδυασμό της Γεωργίας Ζεμπιλιάδου: 1 Kοζάνη και 1 Καστοριά Σύνολο: 2

Από το συνδυασμό του Γιάννη Βήττα: 1 Kοζάνη και 1 Γρεβενά Σύνολο: 2

Από το συνδυασμό Κουρκούτα: 1 Kοζάνη Σύνολο: 1

 

Σ’ αυτή την 1η περίπτωση το επόμενο 41μελες περιφερειακό συμβούλιο θα απαρτίζεται από τα παρακάτω πρόσωπα:

 

Οι 25 του Δακή

1. ΣΒΩΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
2. ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
3.  ΚΟΣΜΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
4.  ΝΑΝΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΝΑ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
5.  ΠΑΤΡΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΖΗΚΟΥ
6.  ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΗΣ ΜΕΝΕΛΑΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
7.  ΒΑΒΛΙΑΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΑ
8.  ΠΑΝΤΕΛΙΔΗΣ ΙΑΚΩΒΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
9.  ΡΕΠΑΝΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
10. ΔΙΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
11. ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του ΠΑΡΑΣΚΕΥΑ
12. ΤΟΠΑΛΙΔΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ
13 ΜΑΤΙΑΚΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
14. ΚΟΥΤΣΟΤΟΛΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΤΟΥ ΧΡΗΣΤΟΥ
15. ΤΖΗΜΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ
16. ΧΑΤΖΗΖΗΣΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ
17. ΖΗΔΡΟΥ-ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΟΥ ΑΛΙΚΗ ΤΟΥ ΜΙΛΤΙΑΔΗ
18. ΚΟΖΑΤΣΑΝΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
19. ΚΥΡΙΑΚΙΔΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ (ΚΑΛΙ) ΤΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ
20. ΣΑΡΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ
21. ΔΟΥΚΗΣ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΣ ΤΟΥ ΣΠΥΡΙΔΩΝΑ
22. ΚΙΟΣΕΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
23. ΓΡΟΜΠΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΤΡΥΦΩΝ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
24. ΛΙΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΠΑΝΤΕΛΗ
25. ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ (ΤΑΚΗΣ) του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

 Οι 9 του Καρυπίδη

26. ΘΟΔΩΡΗΣ ΚΑΡΥΠΙΔΗΣ (ως υποψήφιος Περιφερειάρχης)

27. ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΠΛΑΚΕΝΤΑΣ (ως υποψήφιος Αντιπεριφερειάρχης)

28 . ΚΑΡΥΠΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΣΥΜΕΩΝ

29. ΤΣΟΤΣΟΣ ΠΑΥΛΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ
30. ΚΑΡΑΚΑΣΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΤΑΚΗΣ) του ΣΩΚΡΑΤΗ
31. ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΣΗΜΑΝΔΡΑΚΟΣ (ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΑΝΤΙΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΡΧΗΣ ΓΕΒΕΝΩΝ)

32. ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ (ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΑΝΤΙΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΡΧΗΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑ)

33. ΜΠΙΡΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ (ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΑΝΤΙΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΡΧΗΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ)

34.  ΓΕΡΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ

Oι υπόλοιποι:

35. ΘΕΜΗΣ ΜΟΥΜΟΥΛΙΔΗΣ

36. ΣΑΠΑΛΙΔΗΣ ΣΑΒΒΑΣ (υποψήφιος αντιπεριφερειάρχης Φλώρινας με συνδυασμό Θ. Μουμουλίδης)

37. ΖΕΜΠΙΛΙΑΔΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ

38. ΑΓΝΗ ΚΑΝΔΥΛΗ ΜΥΚΩΝΙΑΤΑΚΗ

39. ΒΗΤΤΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

40. ΤΑΤΣΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ (υποψήφιος αντιπεριφερειάρχης Γρεβενών με τη Λαϊκή Συσπείρωση)

41. ΝΙΚΟΣ ΚΟΥΡΚΟΥΤΑΣ (υποψήφιος περιφερειάρχης με την Ελληνική Αυγή)

 

Αν ο Καρυπίδης είναι πρώτος και ο Γιώργος Δακής δεύτερος, θα εκλεγούν:

Aπό το συνδυασμό του Θοδωρή Καρυπίδη: 3 στα Γρεβενά, 4 στην Καστοριά, 14 στην Κοζάνη και 4 στη Φλώρινα Σύνολο: 25

Από το συνδυασμό του Γιώργου Δακή: 1 στα Γρεβενά, 2 στην Καστοριά, 4 στην Κοζάνη και 2 στη Φλώρινα Σύνολο: 9

Από το συνδυασμό του Θέμη Μουμουλίδη: 1 Kοζάνη και 1 Φλώρινα Σύνολο: 2

Από το συνδυασμό της Γεωργίας Ζεμπιλιάδου: 1 Kοζάνη και 1 Καστοριά Σύνολο: 2

Από το συνδυασμό του Γιάννη Βήττα: 1 Kοζάνη και 1 Γρεβενά Σύνολο: 2

Από το συνδυασμό Κουρκούτα: 1 Kοζάνη Σύνολο: 1

 

 Σ’ αυτή την 2η περίπτωση το επόμενο 41μελες περιφερειακό συμβούλιο θα απαρτίζεται από τα παρακάτω πρόσωπα:

 

1. ΚΑΡΥΠΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΣΥΜΕΩΝ
2. ΤΣΟΤΣΟΣ ΠΑΥΛΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ
3. ΚΑΡΑΚΑΣΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΤΑΚΗΣ) του ΣΩΚΡΑΤΗ
4. ΚΕΧΑΓΙΑΣ ΦΩΤΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
5. ΓΙΑΝΝΑΚΙΔΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΑΡΙΣΤΕΙΔΗ
6. ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ
7. ΚΑΤΑΝΑΣ ΧΑΡΙΣΙΟΣ (ΧΑΡΗΣ) του ΛΑΖΑΡΟΥ
8. ΘΕΟΔΟΥΛΙΔΗΣ ΝΕΟΚΛΗΣ του ΛΕΩΝΙΔΑ
9. ΚΑΛΑΪΤΖΟΠΟΥΛΟΣ ΜΑΤΘΑΙΟΣ (ΜΑΚΗΣ) του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ
10. ΣΤΕΡΓΙΟΥΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΠΑΥΛΟΥ
11. ΚΑΜΠΟΥΡΙΔΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ
12. ΚΑΤΑΝΑΣ ΗΛΙΑΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
13. ΚΩΤΣΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
14. ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ

15. ΚΑΝΑΒΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ
16. ΔΑΣΚΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
17. ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΤΟΥ ΧΡΗΣΤΟΥ
18. ΖΥΜΠΙΔΗΣ ΘΕΟΦΥΛΑΚΤΟΣ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
19. ΚΟΥΣΚΟΥΡΑ ΑΜΑΛΙΑ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
20. ΒΑΣΣΟΣ ΠΑΣΧΑΛΗΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
21. ΚΩΤΤΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΟΥ ΧΡΗΣΤΟΥ
22. ΓΕΡΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
23. ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΟΥ ΕΛΙΣΣΑΒΕΤ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
24. ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
25. ΠΕΣΚΕΛΟΓΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΜΙΜΗΣ) του ΣΤΑΥΡΟΥ

Οι 9 του Δακή:

26. ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΑΚΗΣ (ως υποψήφιος περιφερειάρχης)

27. ΓΙΑΝΝΗΣ ΣΟΚΟΥΤΗΣ (ως υποψήφιος Αντιπεριφερειάρχης)

28. ΣΒΩΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
29. ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
30. ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΤΣΙΟΣ (ως Αντιπεριφερειάρχης Γρεβενών)
31. ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΑΒΒΟΠΟΥΛΟΣ (ως Αντιπεριφερειάρχης Καστοριάς)
32. ΖΗΔΡΟΥ-ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΟΥ ΑΛΙΚΗ ΤΟΥ ΜΙΛΤΙΑΔΗ
33. ΣΩΤΗΡΗΣ ΒΟΣΔΟΥ (ως Αντιπεριφερειάρχης Φλώρινας)
34. ΚΙΟΣΕΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ

Oι υπόλοιποι:

35. ΘΕΜΗΣ ΜΟΥΜΟΥΛΙΔΗΣ

36. ΣΑΠΑΛΙΔΗΣ ΣΑΒΒΑΣ (υποψήφιος αντιπεριφερειάρχης Φλώρινας με συνδυασμό Θ. Μουμουλίδης)

37. ΖΕΜΠΙΛΙΑΔΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ

38. ΑΓΝΗ ΚΑΝΔΥΛΗ ΜΥΚΩΝΙΑΤΑΚΗ

39. ΒΗΤΤΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

40. ΤΑΤΣΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ (υποψήφιος αντιπεριφερειάρχης Γρεβενών με τη Λαϊκή Συσπείρωση)

41. ΝΙΚΟΣ ΚΟΥΡΚΟΥΤΑΣ (υποψήφιος περιφερειάρχης με την Ελληνική Αυγή)

 

***Oι υπολογισμοί για την εύρεση του εκλογικού μέτρου έγιναν με βάση τους αριθμούς των ψήφων ανά συνδυασμό που έχουν δημοσιευτεί στο Υπουργείο Εσωτερικών.

 

 

kozan.gr

 

πηγη: kozan.gr


ΣΧΟΛΙΑ ΧΡΗΣΤΩΝ