Ορθοδοντικός Δώρα Μπαρτζιώκα

Euromedica

euromedica ygeia

Ποδαρικό με νίκη για το νέο προπονητή του Πυρσού.

Ποδαρικό με το δεξί έκανε ο νέος προπονητής του Πυρσού Πέτρος Τσούκλης στο εντός παιχνίδι με την Πρέβεζα οπου επικράτησε με σκορ 2-1.

Οι πράσινοι προηγήθηκαν στο 17’ με τον Δούμα και έχασαν σημαντικές ευκαιρίες στο επόμενο δεκάλεπτο με τους Χαραλαμπίδη και Κυριακίδη ώστε να ανεβάσουν το δείκτη του σκορ.

Στην επανάληψη ο Πυρσός δεν ικανοποίησε με την απόδοσή του, ωστόσο τα κάστανα από τη φωτιά έβγαλε στο 55’ ο ίδιος παίκτης που διπλασίασε τα τέρματά για την ομάδα του.

Οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοσή τους και μείωσαν στο 85’ με τον Χ. Δήμα, ενώ δύο λεπτά αργότερα θα μπορούσαν να κλέψουν το βαθμό της ισοπαλίας, αφού είχαν δοκάρι σε σουτ του Σιδέρη.

Διαιτησία: Τρέβλας, Γιάντσης, Κελεσίδης (Ημαθίας)

ΠΥΡΣΟΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ (Τσούκλης): Αλεξίου, Μπόζιαρης, Μπόλλος, Κυριακίδης, Σκέντος, Χαραλαμπίδης, Ιωαννίδης, Γκέτσιος (59’ Καραγιάννης Χ.), Κοσμίδης (82’ Κοτζατίσογλου), Τζερεμές (45’ Καραγιάννης Λ.), Δούμας.

Πρέβεζα (Παναγιωτίδης): Παίδαρος, Νίκου, Ζήσης, Δήμας Χ., Μάρκος, Μπάτσος, Δήμας Θ., Σιδέρης, Χουλιάρας, Σκάμπελος, Καταπόδης.